Удобрения жидкие азотные. Карбамидо-аммиачная смесь (КАС-32).
Водный раствор карбамида и аммиачной селитры, содержащий аммонийный и нитратный азот аммиачной селитры и амидный азот карбамида. Жидкое азотное удобрение, содержащее 32% азота.
КАС — высококачественное минеральное удобрения для всех видов почв и под любые сельскохозяйственные культуры.
При основном внесении КАС является высокоэффективным удобрением, равноценным аммиачной селитре или карбамиду по действию на урожай сельскохозяйственных культур.
Способ получения раствора КАС основан на смешении в определенном соотношении водных растворов карбамида и селитры аммиачной, нейтрализации свободного аммиака и ингибировании полученного продукта.
КАС практически не содержит свободного аммиака, что исключает потери азота при погрузке, транспортировке, хранении и внесении в почву. Его можно вносить с помощью высокопроизводительных агрегатов без одновременной заделки в почву, а также с поливной водой.
КАС содержит ингибитор коррозии для защиты оборудования, изготовленного из углеродистой стали. В качестве ингибитора коррозии используются химикаты, разрешенные к применению в установленном порядке.
КАС с ингибитором коррозии можно перевозить в обычных железнодорожных и автоцистернах.
Низкая температура кристаллизации минус 2 °С и замерзания минус 26 °С позволяет транспортировать и хранить КАС круглогодично. Образование кристаллов и кратковременное замерзание растворов КАС в складских емкостях не представляет большой опасности, так как с повышением температуры кристаллы растворяются, и азотные удобрения полностью восстанавливают свои свойства.
Поставка КАС-32 осуществляется ж/д и автоцистернами.
Добрива рідкі азотні. Карбамідо-аміачна суміш (КАС-32).
Водний розчин карбаміду і аміачної селітри, що містить амонійний і нітратний азот аміачної селітри і амідний азот карбаміду. Рідке азотне добриво, що містить 32% азоту. КАС — високоякісне мінеральне добриво для всіх типів грунтів і під будь-які сільськогосподарські культури. При основному внесенні КАС є високоефективним добривом, рівноцінним аміачній селітрі або карбаміду по дії на урожай сільськогосподарських культур. Спосіб отримання розчину КАС заснований на змішуванні в певному співвідношенні водних розчинів карбаміду і селітри аміачної, нейтралізації вільного аміаку і інгібіруванні отриманого продукту. КАС практично не містить вільного аміаку, що виключає втрати азоту при завантаженні, транспортуванні, зберіганні і внесенні до грунту. Його можна вносити за допомогою високопродуктивних агрегатів без одночасного занесення в грунт, а також з поливною водою. КАС містить інгібітор корозії для захисту устаткування, виготовленого з вуглецевої сталі. Як інгібітор корозії використовуються хімікати, дозволені до вживання в установленому порядку. КАС з інгібітором корозії можна перевозити в звичайних залізничних і автоцистернах. Низька температура кристалізації мінус 2°С і замерзання мінус 26 °С дозволяє транспортувати і зберігати КАС цілорічно. Утворення кристалів і короткотривале замерзання розчинів КАС в складських ємностях не являє собою великої небезпеки оскільки з підвищенням температури кристали розчиняються, і азотні добрива повністю відновлюють свої властивості. Постачання КАС-32 здійснюється залізничними і автоцистернами.
Карбамідо - аміачну суміш, КАС можна застосовувати під всі сільськогосподарські культури, але найбільш доцільно - під зернові колосові культури як основне добриво або для підгодівлі. У виробничих умовах в результаті більш рівномірного його внесення в грунт ефективність КАС порівняно з твердими азотними добривами значно вище. При використанні КАС як позакореневого підживлення рН розчину повинна бути в межах 8-9. Ефективність цього добрива багато в чому залежить від погодних умов. Максимальна вона в тому випадку, коли розчин залишається на поверхні листя тривалий час. Тому обробка посівів дає кращі результати в похмуру прохолодну погоду. Обприскування рослин КАС може викликати появу на листі некротичних плям або пошкодження тканини. Ступінь пошкодження листя залежить від культури, фази її розвитку, дози добрива і, особливо, погоди.
|